Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne dzięki swojej funkcjonalności stanowią integralną część nowych budynków , ale równie dobrze sprawdzą się w już istniejących. Są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, deszczem , wiatrem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznieniu się pomieszczeń , a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Rolety mają jeszcze jeden atut , zwiększają izolację akustyczną , odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniu. Zapewniają zachowanie prywatności i wpływają na poziom bezpieczeństwa , ponieważ opóźniają czas włamania.
Okna przepuszczają 80% promieni słonecznych, montując rolety zewnętrzne , które po opuszczeniu odbijają te promienie uzyskamy efekt mniejszego nagrzewania pomieszczenia, dodatkowo w okresie letnim odczujemy korzyści w postaci zaciemnienia i przyjemnego chłodu. Inaczej działa roleta zimą , po opuszczeniu między oknem a pancerzem powstaje tak zwana "poduszka powietrzna'' , działająca jak dodatkowa warstwa izolująca. Dzięki temu w okresie zimowym zmniejsza się zapotrzebowanie budynku na energię , znacząco obniżając koszty ogrzewania nawet o 30%.
Rolety zewnętrzne w zależności od konstrukcji dzielimy na:
- adaptacyjne (natynkowe) - do istniejących budynków
- Integro (podtynkowe) - do nowych budynków lub do istniejących po dokonaniu zmian w obrębie nadproża
- naokienne - zespolone z oknem - do każdego typu budynku , pod warunkiem wymiany okien
System adaptacyjny - natynkowy
Przeznaczony jest do zastosowania głównie w budynkach istniejących. Zaletą tego systemu jest brak ingerencji w obecny stan budynku, dzięki temu decyzję o montażu rolet można podjąć w dowolnym momencie. Mogą być montowane poza otworem okiennym na ścianie lub we wnęce okiennej.
System podtynkowy - INTEGRO
Przeznaczony jest do stosowania przede wszystkim w nowych budynkach. Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania takiego rozwiązania jeszcze na etapie projektowania budynku, aby dobrać odpowiednio grubość ocieplenia , które całkowicie przykryje skrzynkę roletową i sprawi ,że doskonale wpasują się w elewację i będą stanowiły jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy, dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.
System naokienny
Jest propozycją skierowaną do osób , które oczekują funkcjonalnego rozwiązania, ponieważ mogą być zastosowane zarówno w nowo powstałych budynkach jak również podczas modernizacji budynków już istniejących , kiedy planowana jest wymiana stolarki okiennej. Charakteryzuje się bezpośrednim osadzeniem skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą profilu adaptacyjnego. Skrzynka jest wykonana z bardzo dobrej jakości elementów PCV ,a wnętrze zostało dodatkowo docieplone wkładką ze styropianu , który zwiększa izolację termiczną. Roleta nie wystaje na zewnątrz , skrzynka jest skierowana do wnętrza pomieszczenia. Taki system nie zaburzy elewacji istniejącego budynku , tym samym jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla Klientów ,którzy marzą o wymianie okien i założeniu rolet zewnętrznych np. w blokach.